10 правил композиції у фотографії, які вам слід знати

Оцініть статтю

Основою мистецтва фотографії є правильна побудова композиції. Композиція складається переважно з налаштування фотографій та з об’єктів, які Ви розглядаєте та акцентуєте. До Вашої уваги подаємо урок з 10 правил фотографії, які можуть бути корисними, для створення чудових композицій.

Використання ліній

Коли Ви налаштовуєте фотографію, – використовуйте лінії, які приведуть око спостерігача до певної точки на краю фотографії або просто зроблять фотографію цікавою та ориґінальною. Як приклад використання лінй є фотографія дерева нижче.

Справді, гарно виглядає, як світло-забарвлена кора контрастує із блакитним небом, тому кадр налаштовано так, що стовбур дерева веде око до верхніх гілок та неба. Іншими прикладами ліній можуть  бути дороги, річки, елементи архітектури і т. д.

Фотографування під різним кутом/з різної точки зйомки

Фотографування предметів під різним кутом зможуть подарувати нам справді цікаві та незвичні зображення.

2

Контролюйте лінію горизонту

Впевніться, що лінія горизонту є рівною в кадрі. Уявіть, яким розгубленим у степу був би фотограф, якщо б горизонт був скривленим.

3

Використання природніх рамок

Одним із способів створити справді унікальну та цікаву світлину є використання природніх елементів, щоб обрамити об’єкт фотографування. Як приклад подано фото нижче.

4

Світлина була створена у Великому Каньйоні. Я побачив дерево і вирішив, що було б цікаво обрамити каньйон ним замість виконання простої пейзажної зйомки. Це створило насправді інший вигляд каньйону, відкриваючи глядачу дивний краєвид.

Підійдіть ближче/заповніть видошукач

Знаходження ближче до об’єкту зйомки та заповнення ним видошукача зможе справді змінити суттєво світлину.  Не бійтесь підійти поближче, щоб захопити певну частину предмету, так як я це зробив на фотографії із квіткою нижче. Зображення від цього часто стає лише цікавішим.

5

Перевірте фон фотографії

Дивлячись у видошукач, впевніться, що жоден небажаний предмет не потрапляє на тло світлини. Небажані предмети просто відволікатимуть глядача від тих речей, на яких ви акцентуєте увагу. Яскравим прикладом є зображення нижче із оленем позаду бізона.

6

Симетрія, узори та відображення

Симетрія та узори можуть справді зробити ваше  фото цікавішими. Відображення у воді є одним із популярних прийомів, так як на зображенні нижче.

7

Використовуйте та шукайте узори, так як прожилки на світлині осіннього листка нижче. Узори можна виявити повсюди, не тільки у природі. Вишукуйте унікальну тканину, архітектуру та інші створені людиною речі.

8

Глибина фотографії

При створенні композиції світлини змінюйте її глибину. Вам слід знати чи ви хочете включити у фото фон, розмити його чи поєднати перше і друге.

9

Роблячи фото метелика (зображення вище) у Міннесотському зоопарку, задній план не був надто привабливим. Також хотілось акцент зробити на метелику, тому глибину зйомки була налаштовано невеликою, так щоб розмити тло.

10

На фотографії пейзажу у Єллоустонському національному парку, я хотів, щоб вся світлина була у фокусі, тому було налаштовано велику глибину зйомки.

Контраст фотографії

Вишукуйте контрастуючі кольори, освітлення, тіні тощо. Захопленння в кадр цих речей зможе, справді, зробити вашу фотографію чудовою. Я люблю знаходити контрастуючі кольори, коли роблю фото природи, так як на фото нижче метелика з квіткою.

11

Уникайте центру

Правило третин говорить, що розміщення предмету в точці перетину ліній сітки робить фотографію привабливішою та цікавішою на відміну від поміщення об’єкту в центр фото.

12

Читайте також: Правило третин у фотографії

Джерело: ldnaturephotography.com

Поділіться враженнями:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *