Алея сакур в Ужгороді – карпатська частинка Японії

Алея сакур в Ужгороді – карпатська частинка Японії
1=кількість оцінок 5=середня оцінка

Щовесни алея сакур в Ужгороді запалює своїм ніжно-рожевим полум’ям квіток увесь навколишній простір. Деревця сакур прибули сюди близько ста років тому із країни сонця, що сходить, мабуть, не здогадуючись, що ця нова земля стане їм другою батьківщиною. Сакура є одним із символів японської культури. Традиційно японські учні, військові  та поліцейські носять емблеми із зображенням деревця. Також здавна сакура вважалася символом жіночої молодості та краси.

Коли розцвітає алея сакур в Ужгороді?

Цвітіння сакур в Ужгороді розпочинається у третій декаді квітня і триває близько двох тижнів. Простягається алея квітучих дерев вздовж берега р. Уж на Православній та Київській набережних. В цей час Ужгород набуває особливого вигляду, потонувши у рожевому морі цвіту японських деревець. Алея справді є унікальна, адже більшими групами ці дерева ростуть лише на їхній історичній батьківщині – Японії, та схожі алеї є ще у деяких штатах США.

Алея сакур в Ужгороді

Алея сакур в Ужгороді

Як з’явилась алея сакур в Ужгороді?

Як з’явились ці дерева в Ужгороді? Існує легенда, що колись японська делегація їхала у Відень, везучи із собою сакури. Місцеві ж мешканці, подумавши, що це саджанці вишень, викрали деревця і посадили біля подвір’я. З того часу з’явились в Ужгороді сакури. За іншим варіантом легенди, викрадення саджанців відбулось у Мукачевому, а потім сакури були перепродані на базарі в Ужгороді як саджанці вишень.

Квітки на Сакурі

Квітки на Сакурі

 

Слід згадати, що у Мукачевому також ростуть сакури, і за довжиною мукачівські алеї навіть довші за ужгородські. Але на відміну від столиці Закарпаття, переважна більшість дерев у Мукачевому є молодими, тому їм ще треба трохи часу, щоб підрости і стати весняними королевами мукачівських вулиць.

Відомо, що перші Сакури були посаджені в Ужгороді у 1923 р., коли чеська влада почала розбудовувати мікрорайон Галагов (теперішній центр). А так як сакури чудово приживались на місцевому болотистому ґрунті, то й засадили мікрорайон цими деревцями. Нещодавно влада міста в знак підтримки японського народу після техногенної катастрофи збільшила загальну довжину сакурових алей до понад 2000 м новими саджанцями.

Алея сакур в Ужгороді

Алея сакур в Ужгороді

Слід згадати також, що у період цвітіння Сакури в Ужгороді традиційно відбувається музично-творчий фестиваль “Сакура-фест”, протягом якого життя міста вирує численними мистецькими подіями.

Чекаємо також що за кілька років Ужгород навесні завирує уже не тільки рожевим морем а цілим рожевим океаном квіток уже посаджених саджанців.
Фото:

www.vsapravda.info, www.kolochava.com, karpati.orghttp://www.liveinternet.ru/community/geo_club

Поділіться враженнями:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *