Алея сакур в Ужгороді

Алея сакур в Ужгороді

Алея сакур в Ужгороді

Алея сакур в Ужгороді

Щовесни частина вулиць Ужгорода запалюється у ніжному рожевому полум’ї квіток сакур, які близько ста років тому прибули сюди із країни сонця, що сходить, мабуть, не здогадуючись, що ця нова земля стане їм другою батьківщиною.

Сакура є одним із символів японської культури. Традиційно японські учні, військові  та поліцейські носять емблеми із зображенням деревця. Також здавна сакура вважається символом жіночої молодості та краси.

Цвітіння сакур в Ужгороді розпочинається у третій декаді квітня і триває близько двох тижнів. Простягається алея квітучих дерев вздовж берега р. Уж на Православній та Київській набережних. В це час Ужгород набуває особливого вигляду, потонувши у рожевому морі цвіту японських деревець. Алея справді є унікальна, адже більшими групами ці дерева ростуть лише на їхній історичній батьківщині – Японії, та схожі алеї є ще у деяких штатах США.

Алея сакур в Ужгороді

Як з’явились ці дерева в Ужгороді? Існує легенда, що колись японська делегація їхала у Відень, везучи із собою сакури, але місцеві мешканці, подумавши, що це саджанці вишень, викрали деревця і посадили біля подвір’я. З того часу з’явились в Ужгороді сакури. За іншим варіантом легенди, викрадення саджанців відбулось у Мукачевому, а потім сакури були перепродані на базарі в Ужгороді як саджанці вишень.

Квітки на Сакурі

Слід згадати, що у Мукачевому також ростуть сакури і за довжиною мукачівські алеї навіть довші за ужгородські, але переважна більшість дерев у Мукачевому є молодими, тому їм ще треба часу, щоб перетворитись із гидкого каченяти у прекрасного лебедя.

Відомо, що перші Сакури були посаджені в Ужгороді у 1923 р., коли чеська влада почала розбудовувати мікрорайон Галагов (теперішній центр), а так як сакури чудово приживались на місцевому болотистому ґрунті, то й засадили мікрорайон цими деревцями. Нещодавно влада міста в знак підтримки японського народу після техногенної катастрофи збільшила загальну довжину сакурових алей до понад 2000 м новими саджанцями.

Алея сакур в Ужгороді

Слід згадати також, що у період цвітіння Сакури в Ужгороді традиційно відбувається музично-творчий фестиваль “Сакура-фест”, протягом якого життя міста вирує численними мистецькими подіями.

Чекаємо також що за кілька років Ужгород навесні завирує уже не тільки рожевим морем а цілим рожевим океаном квіток уже посаджених саджанців.

Фото:

www.vsapravda.info, www.kolochava.com, karpati.orghttp://www.liveinternet.ru/community/geo_club

Поділіться враженнями:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *