Фестиваль “Трипільське коло” – уже ввосьме під Києвом 25-28 червня

Оцініть статтю

«Трипільське коло» — міжнародний еко-культурний фестиваль у м. Ржищів Київської області з п’ятирічним циклом. Кожні чотири роки носять назву однієї із стихій природи та мають власну мистецьку, освітню, екологічну і соціальну тематику, а п’ятий ювілейний захід поєднує в собі всі елементи попередніх і має назву «Парад Стихій!».

Завдання фестивалю – пробудити живий інтерес до історичної спадщини, запропонувати альтернативні способи організації відпочинку для сім`ї та молоді, відродити різноманітні етнічні традиції, поєднуючи їх з елементами сучасних досягнень в різних сферах життя людини. Фестиваль об’єднує в собі оздоровчі, спортивні, музичні, екологічні, освітні, виставкові та інші культурно-розважальні та культурно-просвітницькі програми в стилі етно.

Фестивальна територія

Фестивальна територія

Про “Трипільське коло 2015”

Вогонь, сонце, світло…. Складені в логічно-послідовну систему знаки-символи, пластичність глиняних фігур, компоненти побуту трипільської родини є гармонійним орнаментом життя, найкрасномовнішим історичним доказом існування древньої культури талановитих людей, що п’ять тисяч років до нашої ери жили на українській землі. Частиною цього орнаменту був культ сонця і культ матері – берегині роду. Саме вони – натхненники духовного і мистецького у матріархальному суспільстві.

Цьогоріч тематикою фестивалю буде Вогонь, а завданням –  “Запалювати серця”, адже народження метафоричного Вогню у серці людини – один з найважливіших моментів життя. Саме внутрішній Вогонь натхнення, служіння, любові, пізнання має стати противагою тому безжалісному вогню, який спричиняє війни та непорозуміння між людьми і народами.

За словами генерального продюсера фестивалю “Трипільське коло” Олеся Журавчака, на чотири дні фестивалю створюється територія, де вводиться низка базових, світоглядних орієнтирів.

“Перший – це “Територія, вільна для творчості”. І основний меседж для відвідувачів – людина, яка приходить, не повинна чекати, що її розважатимуть. Вона має прийти і знаходити ту справу, якою вона хоче захопитися, якої вона хоче навчитися або якою вона хоче поділитися”, – наголосив генпродюсер.

Другий – “Чисте довкілля” – привертає увагу до середовища, в якому ми живемо, до альтернативних джерел енергії, екологічного будівництва, екологічного харчування тощо.

Третій – “Зробимо Трипілля ближчим”, що втілюватиметься, зокрема, й на майданчику “Трипільське містечко”, де представлятимуть давню технологію трипільської печі, триметровий глиняний Тур тощо.

Четвертий – “Екологія спілкування”, що презентує багато психологічних практик для комунікації, а також соціальні ініціативи, як “Україна – це я!”, конкурс малюнків “Омріяна Україна очима дітей”.

П’ятий – “Здоровий спосіб життя”, про що йтиметься на окремому майданчику. О. Журавчак нагадав, що лозунг фестивалю – територія, вільна від агресії, тютюну, алкоголю і наркотиків.

Реконструкція трипільської печі на фестивалі

Реконструкція трипільської печі на фестивалі

Майданчики

В 2015 році фестиваль “Трипільське коло” готує для відвідувачів близько 30 творчих майданчиків. Серед них будуть: Коло вогню, Екологічний майданчик, Територія здоров’я, Міжнародна школа танців, Простір Краси, Територія кохання, Трипільське містечко, Територія культур світу, Літературний майданчик, Фотомайстерня, Територія спілкування, Слов’янський стан тощо.

Мапа фестивалю

Мапа фестивалю

Вперше на «Трипільському колі» функціонуватиме «Медіашкола», організована спільно з партнером фестивалю українським національним інформаційним агенством «Укрінформ». В планах «Медіашколи» створення Агенції позитивних новин, де будуть висвітлюватися події заходу під дбайливим керівництвом професіоналів. Учасники на чотири дні зможуть зануритися у творчу атмосферу, вивчаючи організацію роботи ЗМІ та піар.

Майстер-клас з гри на давніх духових інструментах

Майстер-клас з гри на давніх духових інструментах

Молода сцена фестивалю

Мала сцена. Виступи 25-26 червня

Мала сцена. Виступи 25-26 червня

Мала сцена. Виступи 27-28 червня

Мала сцена. Виступи 27-28 червня

Велика сцена фестивалю

26 червня: 

17.00 – Фрайда
17.50 – Анандіта Басу (Колумбія)
18.30 – Vroda
19.10 – Очеретяний кіт
20.00 – Pawa (Білорусь)
21.00 – Mad Heads
22.00 – Besh o drom (Угорщина)
23.00 – Львівський театр “Воскресіння” – Глорія
24.00 – Київський вогняний театр
00.30 – Go-A

27 червня:

18.00 – The Doox
18.50 – Ленара
19.30 – Дитячий ансамбль “Зернятко”
20.00 – Supremus
21.00 – ДримбаДаДзиґа
22.00 – Атмасфера
23.00 – Тартак

Інша інформація

Купити квитки на Трипільське коло
Під час фестивалю з 25 по 28 червня жителі Донеччини, Луганщини та АР Крим зможуть придбати пільговий квиток, вартістю в 100 гривень (квиток діє всі дні фестивалю). Для цього потрібнобуде пред’явити паспорт з пропискою у відповідних областях. Без наявності паспорта і відповідної прописки прохід на фестиваль відбувається виключно на загальних засадах. Також пільговий квиток можуть придбати учасники бойових дій, пред’явивши підтверджуючий документ.

Добирання: добратись на Трипільське коло

Проживання: наметове містечко.

Харчування: можна прохарчуватись на відведеній території фестивалю або приготувати власноручно їжу у спеціально відведених для розведення вогню місцях

Сайт фестивалю: Трипільське коло

Фото: Фестиваль “Трипільське коло”

Поділіться враженнями:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *