Наймальовничіші вершини Карпат. ТОП 10

Наймальовничіші вершини Карпат. ТОП 10
2=кількість оцінок 5=середня оцінка

Якщо відпочинок на морі приваблює туристів влітку, то подорожі в гори є актуальними цілий рік. Кожна пора року накладає на гори свою особливу красу, яка змушує затамовувати подих,  дає можливість відпочити думками від шуму та галасу  міст й підзарядитись тою особливою магічною енергією Карпат. Пропонуємо до вашої уваги збірку про наймальовничіші вершини Карпат.  Сподіваємось, що наша стаття в майбутньому допоможе вам зробити вибір куди саме поїхати, яку саме вершину підкорювати, щоб насолодитись чудовими краєвидами, чистим зоряним небом десь там, де зупиняється час і відчути чари гір.

1. Говерла. Наймальовничіші вершини Карпат

Гора Говерла. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: <a href=" https://photographers.ua/Vovikmar/" target="_blank">Vovikmar</a>

Гора Говерла. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: Vovikmar

Гора Говерла є найвищою горою Українських Карпат. Розміщена вона у гірському масиві Чорногора в межах Надвірнянського та Рахівського районів Івано-Франківщини та Закарпаття відповідно. Говерла – розташована неподалік від Румунського кордону, лише за 17 км. Вершина знаходиться в межах території Карпатського біосферного заповідника та національного природного парку. Висота гори – 2061 м.

За однією з традицій, 16 липня, у день коли прийняли Декларацію про державний суверенітет України, громадські активісти розгортають на вершині національний прапор. А з нагоди 5-ї річниці від Дня Незалежності на Говерлі встановили плиту, в яку помістили капсули із землею зі всіх областей. Також на вершині є розташований на бетонному стовпі великий металевий хрест із тризубом.

Вершина має форму конуса. Взимку з Говерли час від часу сходять снігові лавини. Вкриває гору незвичайне поєднання альпійських лук та чагарникових пустищ. Зі східної сторони вершини бере свій початок один з витоків ріки Прут. На схилі гори знаходиться Прутський водоспад, який сягає у висоту близько 80 метрів. Схили гори вкривають смерекові й букові ліси. У липні та серпні це чудове місце для збору чорниці, яка вкриває цілі поляни.

Проте краса Говерли таїть в собі й небезпеку. Декілька разів у результаті сходження лавин, підіймаючись на гору, гинули групи туристів, серед яких були й досвідчені альпіністи. Тому, вирушаючи в похід, особливо взимку, туристам слід добре його обдумати й спланувати.

Цікаві факти: У 1880 році туристи вперше відкрили маршрут на гору.

Назва з угорської перекладається «снігова гора», що відповідає дійсності, адже сніг на вершині не сходить до середини літа.

На Говерлі зафіксовано близько 45 видів рослин і тварин, які занесені до Червоної Книги України.

Як дістатись: від Ворохти до спортивної бази «Заросляк», до якої ходить лише приватний транспорт.

2. Піп Іван Мармароський. Наймальовничіші вершини Карпат

Гора Піп Іван Мармароський. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: <a href=" https://photographers.ua/AleksandrKotenko/" target="_blank">Олександр Котенко</a>

Гора Піп Іван Мармароський. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: Олександр Котенко

Однією з вершин Мармаросів, або як їх ще називають Гуцульськими Альпами, є гора Піп Іван, яка розташувалась у Рахівському районі на Закарпатті, поряд з українсько-румунським кордоном. Гора Піп Іван входить до території  Мармароського Заповідного масиву Карпатського біосферного заповідника. Попри те, Піп Іван разом з прилеглими вершинами утворює окремий масив, що називають Гори Піп Іван. У висоту гора сягає 1936 м. Вершина має форму піраміди, а схили з південної та східної сторони є досить круті. Залежно від сезону навколо гори то з’являються, то зникають маленькі озера. Значну площу гори займає полонина. Найближча має назву Лисича. На вершині ростуть рідкісні рослини. Та Гуцульські Альпи – це не весь Мармароський масив, адже з північного сходу до його складу також входять Чивчини. Найближчим населеним пунктом до гори є село Ділове.

Мармароси належать до числа найдавніших Карпатських гір. Від інших їх можна відрізнити за гостроверхими вершинами пікоподібної форми, стрімкими скелястими схилами та глибокими долинами річок. Гори викликають неабияку цікавість у туристів завдяки своєму рельєфові.

Попа Івана Мармароського слід відрізняти від іншого – Чорногірського. За переказами труднощі з назвами виникли досить давно. Одна з версій говорить ніби топографи переплутали масиви й продублювали назву вершин Чорногірського хребта на Мармаросах. Відтоді на мапах з’явилися два Попи Івани.

До речі, між цими горами мандрівники проклали відомий маршрут, який так і називається «Від Попа до Попа». Маршрут дуже різноманітний своїми цікавинками, однак, триває щонайменше з тиждень.

Як дістатись: Підняття на вершину Піп Іван плануйте заздалегідь, адже маршрут починається із села Ділове, що поряд з прикордонним пунктом контролю. Так, аби вийти на гору, слід отримати дозвіл, тому що за хребтом вас зустріне сусідня країна. Напишіть заяву на дозвіл за декілька тижнів, отримайте підтвердження і головне, не забувайте паспорт.

3. Піп Іван Чорногірський. Наймальовничіші вершини Карпат

Піп Іван Чорногірський та обсерваторія "Білий слон". Наймальовничіші вершини Карпат. Фото:<a href="http://igormelika.com.ua/" target="_blank">Ігор Меліка</a>

Піп Іван Чорногірський та обсерваторія “Білий слон”. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото:Ігор Меліка

На південному сході головного хребта Чорногірського масиву,  між двох областей (Івано-Франківської та Закарпатської) розташувалась ще одна карпатська вершина – Піп Іван Чорногірський. Гора, як і її Мармароська тезка, має вигляд піраміди з пісковиків. Вершину вкривають переважно субальпійські рослини. Піп Іван Чорногірський належить до Карпатського національного природного парку. Висота врешини –  2 028 м.

Популярні маршрути до вершини ведуть через озеро Марічейку, полонину Гропа та схилами Вухатого Каменя. Від Попа Івана розпочинається Чорногірський хребет, який зібрав у собі Гутин Томнатик, Говерлу, Петрос, Бребенескул та Ребра. За давніми свідченнями мешканці навколишніх сіл підіймались на вершину в переддень свята Івана Купала, аби розвести на вершині величезну ватру – так званий Живий Вогонь.

Цікавий факт: На довоєнних польських картах вершину позначали як стовп під номером 16. На вершині туристи можуть також побачити руїни астрономо-метеорологічної обсерваторії під назвою Білий Слон, що належала Польщі.

Як дістатись: з Івано-Франківщини –  від села Дземброня. До Дземброні можна доїхати від Верховини.

4. Петрос. Наймальовничіші вершини Карпат

Гора Петрос. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: <a href=" https://vk.com/travelcarpathiansclub" target="_blank">Подорожі Карпатами</a>

Гора Петрос. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: Подорожі Карпатами

До переліку найвищих вершин гірського масиву Чорногора належить гора Петрос. Розташована гора в Рахівському районі Закарпатської області між горами Шешул та Говерлою. У висоту Петрос сягає 2020 м. Західна й південно-західна частини гори є круті, а північна та північно-західна – урвисті. Петрос є третьою за висотою вершиною Українських Карпат після Говерли та Бребенескула. В перекладі з румунської «петрос» означає камінь. З вершини відкриваються чудові краєвиди на довколишні гори. Відносно невелика відстань до залізниці сприяє популяризації туристичного маршруту до вершини.

Взимку з вершини інколи сходять лавини, тому в цю пору року слід утриматись від сходжень без інструктора та спортивного спорядження. Однак, у гарну погоду влітку та навесні з Петроса, як і з інших вершин,  відкривається неймовірна панорама, що просто заворожує. На північному-сході навіть неозброєним оком звідси можна побачити пік Говерли. А далеко внизу видніється село Лазещина. На північному-заході хребет простягається до села Ясіня, а на півдні йде спуск до сіл Богдан та Говерла.

З-поміж інших вершин Петрос виокремлюють каплиця та хрест, які розташовані на вершині. Та час від часу їх зриває буревій, тому у місцевих мешканців з цього приводу з’явилась легенда. Подейкують, ніби Петрос – гора Перуна, тому він намагається знищити будь-які християнські символи, які на ній встановлюють. Вітер звертає металевий хрест, а блискавки за негоди влучають прямо у купол каплиці.

Як дістатись: від залізничної станції села Кваси або з села Лазещини.

5. Туркул. Наймальовничіші вершини Карпат

Гора Туркул. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: <a href=" yahacom.pp.ua" target="_blank">yahacom</a>

Гора Туркул. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: yahacom

Вершина Туркул належить до гірського масиву Чорногора і знаходиться в межах Закарпаття та Івано-Франківщини. Висота Туркулу – 1933 м. Гора розташована між вершинами Данцір та Ребра, що на півночі та на південному-сході. Ймовірно, що її назва походить від давньої карпатської назви сніжного бика. Вершина має трикутну форму, яку ускладнюють виступи подібні до східців. Туркул оточують урочище Кізли та Несамовите озеро.

Як дістатись: із села Говерла (Закарпатська область) або села Бистрець (Івано-Франківська)

6. Брескул. Наймальовничіші вершини Карпат

Гора Брескул. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: <a href="forum.rukzak.ua" target="_blank"> forum.rukzak.ua</a>

Гора Брескул. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: forum.rukzak.ua

 

Ця гірська вершина масиву Чорногора теж знаходиться в межах Івано-Франківщини та Закарпаття, а саме між Говерлою та горою Пожижевською. Тому Брескул є найближчим сусідом Говерли. Вершина має форму купола, а північний схил її покривають кам’яні насипи. Для вершини Брескул характерна альпійська та субальпійська рослинність. Туристи, повернувшись на вершину вдруге, можуть не знайти попередніх водойм, адже озерця, які розташовані  в улоговинах гори є непостійними. Однак найбільше серед них – озеро, що має назву Брескул, не не зникає та не змінює свого розташування.

Цікавий факт: Імовірно, що назва гори безпосередньо пов’язана із її виглядом і коренями походить від гуцульського слова, яке перекладається як спухлий або набряклий.

Як дістатись: від Говерли.

7. Менчул. Наймальовничіші вершини Карпат

Гора Менчул. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: Саша Берзіна

Гора Менчул. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: Саша Берзіна

Вершина Менчул розташувалась у південно-східній частині масиву Чорногори між Дзембронею та Бребенескулом у межах Верховинського району Івано-Франківської області. Висота гори – 1998 м. Схили вершини є пологі, тому дістатись до неї легше, ніж до інших вершин. Що означає «менчул» достеменно невідомо.

Цікавий факт: Активісти Івано-Франківщини починаючи з 2008 року розшукують волонтерів, які б допомогли підвищити штучно гору до на 2 метри, аби вершина увійшла до складу так званих Карпатських двохтисячників. На сьогодні двохтисячників 6, і якби Менчулу  трохи не забракло, вершини з позначкою 2 000+ утворили б магічну сімку.

Як дістатись: від сіл Бистрець, Дземброня, Ясіня,  Колочава.

8. РебраНаймальовничіші вершини Карпат

На Ребрах майже зима. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: <a href=" https://vk.com/travelcarpathiansclub" target="_blank">Подорожі Карпатами</a>

На Ребрах майже зима. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: Подорожі Карпатами

Вершина Ребра є серединою Чорногірського хребта. Через її своєрідність вершину легко впізнати серед інших, тому що її південна частина полога, а північ вкривають круті скелясті урвища, які видовищно нахилені донизу. Саме через ці урвища гора отримала таку комічну назву. Ребра є найменшою з гір-двохтисячиків, адже її висота лише 2001 м. На північному заході видніється гора Туркул, а на північному сході  – Шпиці. Під Ребрами туристи натраплять на маленькі озерця. Їх тут близько п’яти. На вершині зустрічаються рідкісні рослини, які занесені до Червоної Книги України.

Як дістатись: від села Видричка через гору Брескул.

9. Гутин Томнатик. Наймальовничіші вершини Карпат

Гутин Томнатик та озеро Бребенескул в його підніжжі. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: <a href=" https://vk.com/travelcarpathiansclub" target="_blank">Подорожі Карпатами</a>

Гутин Томнатик та озеро Бребенескул в його підніжжі. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: Подорожі Карпатами

До складу гірського масиву Чорногори у її Закарпатській частині, належить вершина Гутин Томнатик. Гора оточена зі всіх боків мальовничою природою: на півдні – урочищем Полонина, на півночі – Ребрами, а на сході – горою Бребенескул. У висоту Гутин Томнатик сягає 2016 м. На горі зустрічаються рідкісні види рослин. Поряд з підніжжям Гутина Томнатика розташоване озеро Бребенескул. Його з трьох боків оточують гори. Берег озера часто слугує спокійною місциною для нічлігу туристів. Вершина є унікальним полонинно-давньольодовиковим природнім комплексом.

Як дістатись: від села Говерла (Закарпатська обл.) або Бистрець (Івано-Франківська обл.)

10. Бребенескул. Наймальовничіші вершини Карпат

Гора Бребенескул. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: <a href=" https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%BA%D1%83%D0%BB_(%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B0)#/media/File:Brebeneskul_szczyt.jpg" target="_blank">uk.wikipedia.org</a>

Гора Бребенескул. Наймальовничіші вершини Карпат. Фото: uk.wikipedia.org

Гора Бребенескул розташувалась по середині гірського масиву Чорногора, між Менчулом та Ребрами. У висоту сягає 2038 м. Серед гір-двотисячників посідає почесне 2-ге місце, і поступається лише Говерлі. Поверхня гори має форму купола, і вкрита субальпійськими й альпійськими луками. Бребенескул  – одна з гір, де через особливий клімат сніг не розтає до середини літа. Краса гори вражає і захоплює одночасно своїми особливими пейзажами. Природу вершини доповнюють озера та мінеральні джерела.

Як дістатись: із села Бистрець або з північної сторони від селища Ворохта.
Фото обкладинки: Мармароси(Олександр Котенко)

Поділіться враженнями:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *