Небезпечна рослина борщівник

Небезпечна рослина борщівник. Допомога при опіках

Оцініть статтю

У розмовній мові в країнах Балтії та в Білорусі борщівник Сосновського часто називають «Помста Сталіна», оскільки відомо, що радянський диктатор особисто у 50-х роках дав вказівку масово засіювати борщівником, як кормовою культурою, пасовища в згаданих країнах, незважаючи на арґументи вчених-аграріїв.

Звідки з’явився борщівник Сосновського на наших теренах?

Силос із борщівника виявився тоді пересічним, а корови, вживаючи його, давали молоко з гірким присмаком.  Споживати його не могли ні люди, ні тварини. Тому запроваджену культуру залишили саму на себе, що згодом стало неприємною несподіванкою. З місць вирощування через визрівання величезної кількості насіння борщівник швидко розповсюдився і на довколишні території..

Борщівник Сосновського

Борщівник Сосновського

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi) – це багаторічна рослина родини зонтичних, поширена на Кавказі й у Росії. За часів СРСР її було завезено й в Україну. Мандрівники часто можуть його зустріти на полях, берегах річок та узбіччях доріг. На вигляд борщівник Сосновського є великим гарним суцвіттям на товстому порожнистому стеблі заввишки до 3 м. Однак, саме в період цвітіння у червні-липні рослина є найбільш небезпечною, а дотики до неї спричиняють значні опіки.

Одним із основних місць поширення борщівника є береги річок та потічків

Одним із основних місць поширення борщівника є береги річок та потічків

Велетенські зарослі борщівника у полі

Велетенські зарослі борщівника у полі

Правила безпеки при перебуванні поряд із борщівником

Задля безпеки в жодному випадку не можна торкатись рослини оголеними ділянками шкіри. Якщо вже доводиться працювати біля Борщівника чи його викошувати, слід подбати, щоб руки були захищеними ґумовими рукавичками, очі – окулярами, а одяг був із цупкої тканини.

Перша допомога після контакту з борщівником

Якщо все-таки сік рослини потрапив на шкіру (ознаками попадання соку рослини на шкіру є її почервоніння та помірне свербіння), тоді слід негайно уражене місце промити чистою водою з милом, потім обробити спиртом або слабким розчином марганцівки й прикрити на два дні тканиною від попадання сонячних променів. Якщо все правильно і вчасно зробити, то можна відбутись лише почервонінням шкіри.

Перший симптом попадання соку борщівника на шкіру - її почервоніння

Перший симптом попадання соку борщівника на шкіру – її почервоніння

Якщо все-таки уникнути опіків, які з’являються у вигляді пухирів, не вдалось, тоді слід негайно звернутись до лікаря за кваліфікованою медичною допомогою.

Опіки, спричинені соком борщівника, якщо не надати правильної першої медичної допомоги

Опіки, спричинені соком борщівника, якщо не надати правильної першої медичної допомоги

Цікавим є те, що спричиняє опіки не безпосередньо сік борщівника, а ультрафіолетові сонячні промені, до яких шкіра стає надзвичайно чутливою після контакту з рослиною. Це відбувається, тому що борщівник містить фотокумаріни – фотоактивні сполуки, що підвищують чутливість організму до ультрафіолету.

В період цвітіння рослин не рекомендовано також перебувати біля їх скупчення, оскільки навіть запах та пилок борщівника Сосновського викликають сильну алергію, нудоту, головний біль та запаморочення.
Джерела фото: irshava-news.com, panoramio.com, explorer.lviv.ua, zdolbunivcity.net

Поділіться враженнями:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *