Камінь на горі Рожаниці, який і дав назву селищу, - Підкамінь

Підкамінь – від язичництва до християнства

Підкамінь – від язичництва до християнства
1=кількість оцінок 5=середня оцінка

Село Підкамінь розташоване на межі Львівської та Тернопільської областей (кажуть, що із монастиря на горі у Підкамені видно навіть Почаївську Лавру у сонячну погоду, яка розташована у сусідній області). Село налічує понад 500 літ. А люди почали селитись тут іще набагато раніше, чому підтвердженням є численні знахідки речей давніх мешканців цих місць.

Леґенда про Підкамінь

Над селом дивно височіє величезний камінь заввишки 16 м (звідси й назва села походить). Існує легенда, що колись чорт вирішив цей камінь закотити до сусіднього монастиря і зруйнувати ним святе місце. Але котив нечистий цей камінь іздалека і, коли він викотив цей камінь на сусідній із монастирем пагорб, йому просто не вистачило сил, щоб підняти цю скелю. Так камінь і залишився тут стояти на віки. Колись на горі, де є камінь, існувало слов’янське святилище, а в народі й досі залишилась язичницька назва гори – Рожаниця.

Монастир походження дерева Хреста Господнього у Підкамені

Поряд із горбом із скелею є ще одна гора, на якій розташований Монастир походження дерева Хреста Господнього. Монастир видно фактично з будь-якої точки села. Початок цього храмового комплексу був покладений у кінці XV ст., він мав ( і дотепер має) навкруги укріплення і раніше він належав о. Домініканам. Споруди його неодноразово були руйновані спустошливими набігами татар і сучасного вигляду набули у XVII-XVIII ст. Монастир віддавна був місцем паломництва прочан, так як тут зберігалась Підкамінська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці а також розп’яття Ісуса Христа із часточкою того самого хреста, на якому був розп’ятий Спаситель.

Уявити собі, що на коронації згаданої ікони в 1727 р. були присутніми тут понад 200 тис. віруючих!!! Чи часто тепер можна зібрати таку кількість паломників? Коли прийшли сюди Совіти, ікона була вивезена монахами у Польщу, а в підвалі монастиря (оскільки стіни були великої товщини і жоден звук звідти не долинав назовні) була обладнана катівня НКВС. Фактично до недавнього часу стіни залишались обагрені кров’ю тисяч безневинних жертв, замордованих у підземеллі, допоки кілька років тому у підвалі не було здійснено ремонт, відновлено церкву і сліди минулих жахіть були замальовані сучасними розписами.

Етно-фестиваль “Підкамінь”

Щороку влітку у Підкамені проводиться етно-фестиваль із однойменною назвою, який збирає десятки талановитих українських гуртів та тисячі прихильників української музики. Фестиваль безкоштовний для тих, хто приїхав у вишиванці, а для тих, хто не має, вхід коштує невелику символічну суму. Тому, якщо ви вирішили відвідати це село, то найкраще їхати туди під час фестивалю.

Камінь на горі Рожаниці, який і дав назву селищу, - Підкамінь

Камінь на горі Рожаниці, який і дав назву селищу, – Підкамінь

 

Підкамінь. Вигляд із гори Рожаниці

Підкамінь. Вигляд із гори Рожаниці

 

Монастир походження дерева Хреста Господнього в Підкамені

Монастир походження дерева Хреста Господнього в Підкамені

 
Поділіться враженнями:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

2 comments on “Підкамінь – від язичництва до християнства

 1. ”Колись на горі, де є камінь, існувало слов’янське святилище, а в народі й досі залишилась арійська назва гори – Рожаниця.” ~
  Дякую за любов до України !!!

 2. ”Колись на горі, де є камінь, існувало слов’янське святилище, а в народі й досі залишилась арійська назва гори ~ Рожаниця.” ~
  Дякую за любов до України !!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *