Фкстиваль рідної культури "Вишиванка-фест 2013"

“Вишиванка-фест 2013” – шалений драйв у вишиванках

Протягом 28-29 червня у Дрогобичі відбувалось дійство під назвою “Вишиванка-фест”.

Розпочався захід із уже традиційного для Дрогобича параду вишиванок, який пройшов вулицями міста від Шпихліра до пл. Ринок, де відбулось представлення “Диво-птаха”. Парад, як і в попередні роки зібрав кілька сотень людей у вишиванках, які співали народних пісень під час ходи та вигукували патріотичні гасла. Птах вражав своїми розмірами (висота близько 3 м) та барвистим різноманіттям узорів. Розписи птаха були складені із узорів бойківської писанки.

29 червня на території ВК “Залісся” стартував уже фестиваль “Вишиванка-фест”, який складався із етно-ярмарку, де продавались різноманітні вироби народних умільців від вишиванок, привезених з Гуцульщини, і до виробів із меду, навколо яких зібралось особливо багато людей. Один із майстрів розповідав про процес виготовлення медовухи, який є не менш складним аніж виготовлення дорогих вин. Медовий напій має також витримуватись у спеціальних ємкостях близько двох років і лиш після того він набуває неповторного солодкувато-теплого смаку.

На сцені фестивалю протягом дня відбувались виступи народних колективів, а ввечері заряджали присутніх драйвом українські гурти фольк та рок спрямування, зокрема Йорий Клоц, Веремій, Фіолет та ін. Завершився день виставою театру тіней “Див”, яка була спеціально підготовлена до фестивалю. Незважаючи на сильну зливу, яка пройшла того дня, більшість людей залишилась до кінця фестивального дня, куштуючи національні страви та слухаючи якісну українську музику. Символом фестивалю стала величезна вишиванка висотою понад 5 м, розміщена на малій сцені, яка не була задіяна. Підсвічена вночі, вона наче служила маяком заходу.

Козаки розбивають молотом каменюки на грудях товариша

Джерело: Подорожі

Антон Лубій з “Йорий Клоц” вирізає на колоді зображення слов”янського бога Велеса

Джерело: Подорожі

Майстер зі Львова Володимир Кушлик навчає гри на музичних інструментах

Джерело: Подорожі
Джерело: Подорожі

Виставка-дегустація виробів із меду

Джерело: Подорожі

Витесане на колоді зображення Велеса

Джерело: Подорожі

Величезна вишиванка висотою понад 5 м – символ фестивалю “Вишиванка-фест”

Джерело: Подорожі

На сцені невгамовний ведучй фесту Мяч Дредбол

Джерело: Подорожі

Лірика від “Фіолету”

Джерело: Подорожі

Мяч Дредбол

Джерело: Подорожі

Фольковий рок від “Веремію”

Джерело: Подорожі

Фольковий рок від “Веремію”

Джерело: Подорожі

Фольковий рок від “Веремію”

Джерело: Подорожі

“Веремій” заряджає публіку драйвом

Джерело: Подорожі

Під сценою після дощу

Джерело: Подорожі

Виступ хлопства ліхого – “Йория Клоца”

Джерело: Подорожі

30 червня на фестивалі була виготовлена майстринею К. Сурмою одна із найбільших в Україні ляльок-мотанок у людський зріст. На острівці посеред озера в той час відбувався майстер-клас із гри на народних інструментах, які привіз із собою народний умілець зі Львова. Не у всіх виходило одразу заграти на трембіті чи на турячому розі (унікальний інструмент, оскільки турів винищили близько 400 років тому), але набравши по максимум повітря в легені, склавши правильно губи і набравшись терпіння можна було оволодіти найпростішими навиками.

Патріотичний позитив від “Друже музико”

Джерело: Подорожі

Патріотичний рок від “Залізного хреста”

Джерело: Подорожі

“Тату” хною

Джерело: Подорожі

І на “Вишиванка-фесті” “гралися з вогнем”

Джерело: Подорожі

Лава на лаву під час виступу “Залізного хреста”

Джерело: Подорожі

“Ворст” у екстравагантних костюмах

Джерело: Подорожі

“Viter” презентує новий альбом

Джерело: Подорожі

“Тінь сонця”, як завжди, на висоті

Джерело: Подорожі

На великій сцені того дня заряджали публіку “Друже музико” – гурт, який привіз частинку свого патріотичного позитиву із сонячної Одеси, “Viter”, який представив на фестивалі свій новий альбом “Весна”, але найбільше всі чекали виступу “Тінь сонця”, гурту з Києва, який поєднав у собі сучасну рок музику із козацькою піснею з бандурою. Цей гурт також презентував на фестивалі нову пісню під назвою “Народна війна”. Слід зазначити що цей гурт любить публіка не лише за пісні, а й за активну громадську позицію соліста Сергія Василюка, який активно бере участь в акціях на захист громадянських прав і свобод жителів нашої держави.

Минув “Вишиванка-фест”, але залишив нам частинку вишиванкового позитиву, який будемо намагатись донести до наступного фестивалю.

Поділіться враженнями:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

One comment on ““Вишиванка-фест 2013” – шалений драйв у вишиванках

  1. Цього року фесту не буде. повідомили організатори. Шкода. від того Дрогобич мав свою привабливість. Мабуть, єдиним фестивалем буде тільки Шульцфест в Дрогобичі. І то чується, якась і в ньому неясність. Майдан вніс корективи у все. та до речі, як хтось не знатиме що як і де в Дрогобичі, то маю надію туристам майбутнього вишиванковго фестивалю 2015 і Шульцфесту то допоможе – “Дрогобич – туристичний путівник (інфо-гід)” – Ось нещодавно було опубліковано в Інтернеті цікава річ – Дрогобич – туристичний путівник (інфо-гід) Може комусь стане у пригоді! – http://www.drohobyczer-zeitung.com/2014/04/putivnyk-drohobych.html?

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *