Влітку доволі приємно побути під таком струменем води. Однак, не слід забувати, що каміння слизьке і можна підсковзнутись

Водоспад Кам’янка. Крізь карпатські скелі

Оцініть статтю

Кам’янка – саме таку назву подарувала водоспаду однойменна річка, що пробила собі дорогу крізь скель. Кам’янка не є суцільним потоком, а розділений скелею на два струмені, на більший із них припадає приблизно три чверті  води. Висота водоспаду становить приблизно 7 м.

Водоспад Кам'янка у Сколівських Бескидах

Водоспад Кам’янка у Сколівських Бескидах

 

Про водоспад Кам’янку

Водоспад Кам’янка в останні роки став доволі популярним місцем відпочинку для багатьох туристів чи то з Трускавця, чи зі Східниці, чи Львова. Приваблює туристів сюди в першу чергу незаймана краса Карпат, адже водоспад розташований у Національному природньому парку “Сколівські Бескиди”, а також зручність добирання. Потрапити сюди можна по дорозі Київ-Чоп, звернувши у с. Дубина перед Сколем ліворуч. Далі – залізничний переїзд, міст через річку Опір із неймовірними краєвидами та контрольно-пропускний пункт до національного парку. Ще два кілометри вгору і можна милуватись красою Кам’янки, насолоджуватись дарованою ним свіжістю та робити чудові фото Карпат.

Читайте також: Сколівські Бескиди. Краса й леґенди

Водоспад Кам'янка на однойменній річці

Водоспад Кам’янка на однойменній річці

Влітку доволі приємно побути під таком струменем води. Однак, не слід забувати, що каміння слизьке і можна підсковзнутись

Влітку доволі приємно побути під таком струменем води. Однак, не слід забувати, що каміння слизьке і можна підсковзнутись

На фоні водоспаду

На фоні водоспаду

Околиці водоспаду цікаві також й іншими місцями. Зокрема, недалеко від дороги, перед водоспадом протікає лікувальне сірко-водневе джерело типу трускавецької “Нафтусі”. Вище водоспаду знаходиться велика галявина, де можна розбити наметовий табір. Біля неї тече уже згадувана річка Кам’янка. На схилах гори над галявиною ростуть  чорниці, якими можна під час походу поласувати. Ще за кілька сотень метрів знаходиться відоме Мертве озеро (або Журавлине озеро). Особливість його в тому, що через хімічний склад води озера, тут не водиться жодної рибини. А ще далі вище можна здійснити сходження на г. Ключ, де у 1914 р. був бій між січовими стрільцями та російськими загарбниками, а також побачити унікальні скелі.

Читайте також: Гора Парашка – перлина Карпат Львівщини

Пішохідний туристичний маршрут через Кам’янку

С. Дубина — вдсп. Кам’янка — г. Ключ — с. Труханів
Загальна протяжність — 18 км. Найвища точка —930 м. Тривалість — 9-10 год. Складність — складний.

Маршрут розпочинаємо із с. Дубина біля Сколе, де від траси відходить дорога до с. Кам’янка. Перетнувши залізницю, вона мостом переводить через ріку Опір і піднімається вздовж русла річки Кам’янка. Через 4 кілометри вздовж ріки виходимо до мальовничого водоспаду, біля якого у святкові дні у теплу пору року багато відвідувачів і розгортається невеличкий ярмарок. Вище від водоспаду при дорозі — джерело і вказівник маршруту до озера Журавлиного, яке зараз інтенсивно заростає, перетворюючись у болото. Від озера повертаємось на дорогу до села Кам’янка й ідемо нею ще майже 1 кілометр. Тут у місці впадіння потоку Лужки у Кам’янку залишивши основну дорогу, продовжуємо рух польовою дорогою вздовж потоку. Пройшовши біля нього понад 3 км, проминути два потоки, що впадають у Лужки зліва. Біля впадіння третього потоку Лужки перетинає дорога, яка веде з Кам’янки у Труханів. Нею й починаємо підйом на хребет гори Ключ.

Після досить стрімкого підйому виходимо на пологу ділянку дороги. Тут недалеко у лісі є екзотична група скель, яку непросто знайти у заростях і буреломах. Далі дорога поступово повертає на північний захід. Зліва відкривається вид на скелясту стіну. Якщо вийти на галявину в її верхній частині, то можна розшукати вхід у печеру Пілігрим та глибоку ущелину у твердих пісковиках.

У верхній частині хребта звертаємо на стежку, що йде у напрямку, близькому до південно-західного, і виводить до меморіального комплексу на горі Ключ. З гори відкривається чудова панорама на прилеглі хребти та вершини Сколівських бескидів. Далі йдемо гребенем у західному напрямку. Через півтори години виходимо до ще однієї групи скель серед вирубки, які нагадують скульптури острова Пасхи. Звідси починаємо спуск у західному напрямку до річки Опір поблизу садових ділянок коло с. Дубина.

При написанні використано матеріали: “Українські Карпати. Пішоходні маршрути. Путівник” Йосип Гілецький

Поділіться враженнями:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *