Вогнище

Як розпалити у поході вогнище

Оцініть статтю

Вогнище

Вогнище

Вогнище – це невід’ємний і важливий елемент походу. Без нього не може бути повноцінної подорожі чи пікніку на природі, не можна приготувати їжу, зігрітися та висушити речі. Вогонь заспокоює, на нього можна дуже довго споглядати. Про романтику і користь вогнища можна написати дуже багато, але давайте почнемо з найпростішого – як його розвести і підтримувати, щоб отримати максимальну користь. 
Почнемо з пошуку і приготування місця для вогнища. Добре, коли є місце від старого вогнища, часто обкладене камінням, але так буває не завжди. Нам потрібно знайти відкритий майданчик, захищений від сильних поривів вітру, бажано за кілька метрів від дерев, кущів, щоб вони випадко не зайнялися. З тієї ж причини потрібно почистити місце від листя, гілочок, які трапляються на землі і зайвих предметів. Якщо є намети, то вони повинні бути подалі від багаття.

Тепер ми можемо приступити до розведення вогнища. Вогонь як маленька дитина, спочатку за ним потрібно доглядати, а вже коли він стане більший, то почне допомагати вам. Для розведення багаття потрібен папір або інші матеріали, які швидко загораються, дрібніші гілочки, а потім уже і більші. Якщо немає паперу, підійдуть такі матеріали як березова кора, внутрішня кора кедра або каштана, деревна стружка, суха трава, мох, лишайники, солома, тирса, сухі голки вічнозелених рослин, суха повністю зігнила деревина, шишки вічнозелених рослин, пташине пір’я, сухі овочеві волокна, обвуглена тканина, вощений папір, порох, вата, нитки тощо.

Структура вогнища

Структура вогнища

Коли у нас є ці матеріали, ми можемо розпалити вогнище за допомогою лише одного сірника, якщо зробимо споруди як на малюнку, наведеному вище. Підпалюємо трут (запальник), після нього загоряються дрібніші гілки, а потім і більші. Памятайте, що вогнищу потрібен кисень. Не кидайте занадто багато гілок, коли воно ще розгоряється. Якщо вітру немає, – можна подути, щоб збільшити жар. Все дуже просто. Не забувайте загасити вогонь, коли він не потрібен!

Згодом опублікуємо інформацію про про різні види вогнищ, їх застосування, хитрощі при розведенні вогню в дощ, де знайти сухі дрова, як боротися з димом і т.д.
Тримайте сірники сухими, гарної погоди, чудових краєвидів і незабутніх вражень!
Джерело: Подорожі Карпатами

 

Поділіться враженнями:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *